Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec je 2011. povodom 40. godišnjice rada organizirao Igre bez granica. Sudjelovalo je pet škola, deset voditelja, 25 učenika i devet ljudi u organizacijskoj potpori te dva volontera iz Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama. Igre su organizirane s ciljem da se učenicima s intelektualnim teškoćama omogući sudjelovanje u sportskom natjecanju.

2012. prvi put organiziramo igre pod nazivom „Plivaj i uživaj!“.  Igre su osmišljene i provedene kao projekt.

Glavni cilj ovog projekta je poticanje razvoja sposobnosti i vještina kod učenika s većim intelektualnim teškoćama kroz aktivnosti u vodi koje će im omogućiti svladavanje prepreka s kojima se susreću u svakodnevici te njihovo što bolje i aktivnije uključivanje u život zajednice, kao i razvoj emocionalnih i socijalnih kompetencija kod tih istih osoba u situacijama sportskog natjecanja. Nadalje, ovim igrama želimo pozitivno utjecat na njihov razvoj slike o sebi, na samopoštovanje te na ostvarivanje potrebe za samoaktualizacijom.

U igrama se naglasak stavlja na  važnosti sudjelovanja u sportskim natjecanjima ispred postizanja najboljih rezultata; na poticanje ugodnih emocija prilikom pobjede i na suočavanje sa osjećajem neuspjeha u sportskim situacijama; na razvoj socijalnih vještina kroz vježbanje i čekanja na red; na uočavanje potreba drugih, na kvalitetno sportsko navijanje, na druženje s vršnjacima i razmjenu iskustava iz drugih lokalnih sredina i škola.

Natjecanje prolazi u pozitivnoj fair-play atmosferi i žustrom navijanju, s naglaskom na važnosti sudjelovanja, a ne samo postizanja najboljih sportskih rezultata. Završava podjelom medalja i zahvalnica te zajedničkim ručkom za sve sudionike.

Na igrama godišnje sudjeluje od šest do osam škola iz cijele Hrvatske te gosti iz Lendave iz Slovenije. Ukupno je od 2011. do 2017. sudjelovalo 153 učenika, 73 voditelja te 81 osoba zaduženo za organizaciju i provedbu. U tri su navrata na igrama sudjelovali i volonteri – članovi Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama, radnice Drogerie Markt Hrvatska te studentica studija psihologije na studentskoj praksi.

Projekt smo od 2011. do 2014. financirali vlastitim sredstvima i donacijama, a od 2015. ga sufinancira naš osnivač Grad Čakovec.

2014,  2015,  2016,  2019.

« Studeni 2020 »

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr