> Naslovnica  > Povijest

CENTAR NEKAD

Osnivanje i razvoj Specijalne škole / Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec

Sustavna briga za osobe s posebnim potrebama na području Međimurja počela se voditi 1965.g. Te je godine u sklopu I. osnovne škole Čakovec (1. rujna) osnovano prvo specijalno odjeljenje. Nekoliko narednih godina nastava se odvijala na različitim lokacijama, u neprimjerenim uvjetima i prostorima za školovanje.

Kao samostalna ustanova u novoj školskoj zgradi, pod nazivom Specijalna škola Čakovec, škola je počela djelovati 5. rujna 1971.g.

Naziv Centar za odgoj i obrazovanje je u stalnoj primjeni od školske godine 1978./79.

Iz dostupne dokumentacije se vidi da su prostorni kapaciteti naše postojeće škole zgrade primjereni za školovanje oko 70 učenika.

Potrebno je naglasiti da je u vrijeme izgradnje sadašnje školske zgrade struktura naših učenika bila potpuno drugačija (lakša oštećenja), pa osim što je škola prostorno neprimjerena, ona je i funkcionalna potpuno neadekvatna.

Zbog nedostatnih prostornih kapaciteta nastava se odvija u 2 smjene. Time je značajno ograničena mogućnost izvedbe dodatnih rehabilitacijskih postupaka i aktivnosti koje suvremena edukacijsko-rehabilitacijska znanost smatra nužnim za cjelovit razvoj osoba s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama.

Suvremene spoznaje o odgoju, obrazovanju i rehabilitaciji učenika s posebnim potrebama potvrđuju daleko bolju učinkovitost jednosmjenskog rada.

Procesom decentralizacije školstva osnivač Centra za odgoj i obrazovanje zbog lokacije postaje Grad Čakovec, iako školu pohađaju učenici iz cijele Međimurske županije.

« Studeni 2020 »

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr