> Povijest

CENTAR NEKAD

Osnivanje i razvoj Specijalne škole / Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec

Sustavna briga za osobe s posebnim potrebama na području Međimurja počela se voditi 1965.g. Te je godine u sklopu I. osnovne škole Čakovec (1. rujna) osnovano prvo specijalno odjeljenje. Nekoliko narednih godina nastava se odvijala na različitim lokacijama, u neprimjerenim uvjetima i prostorima za školovanje.

Kao samostalna ustanova u novoj školskoj zgradi, pod nazivom Specijalna škola Čakovec, škola je počela djelovati 5. rujna 1971.g.

Naziv Centar za odgoj i obrazovanje je u stalnoj primjeni od školske godine 1978./79.

Iz dostupne dokumentacije se vidi da su prostorni kapaciteti naše postojeće škole zgrade primjereni za školovanje oko 70 učenika.

Potrebno je naglasiti da je u vrijeme izgradnje sadašnje školske zgrade struktura naših učenika bila potpuno drugačija (lakša oštećenja), pa osim što je škola prostorno neprimjerena, ona je i funkcionalna potpuno neadekvatna.

Zbog nedostatnih prostornih kapaciteta nastava se odvija u 2 smjene. Time je značajno ograničena mogućnost izvedbe dodatnih rehabilitacijskih postupaka i aktivnosti koje suvremena edukacijsko-rehabilitacijska znanost smatra nužnim za cjelovit razvoj osoba s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama.

Suvremene spoznaje o odgoju, obrazovanju i rehabilitaciji učenika s posebnim potrebama potvrđuju daleko bolju učinkovitost jednosmjenskog rada.

Procesom decentralizacije školstva osnivač Centra za odgoj i obrazovanje zbog lokacije postaje Grad Čakovec, iako školu pohađaju učenici iz cijele Međimurske županije.

Rad sa strankama

Radno vrijeme Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec sa strankama je od ponedjeljka do petka od 08:30 sati do 13:30 sati.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET .

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET .

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr