Pametni ljudi # 34

Autor: Goran Toth, 29. 11. 2021.

Pavao Vlahek je specijalist fizikalne medicine i rehabilitacije. Pokretač je prve škole trčanja u Hrvatskoj. Doktorirao je na ozljedama trkača. Bavi se dijagnostičkim ultrazvukom lokomotornog sustava, aplikacijama intrartikularnih injekcija... – dio specijalizacije kratko obavljao i u Velikoj Britaniji – položio i europski specijalistički ispit iz fizikalne medicine i rehabilitacije – član zdravstvene komisije Hrvatskog altetskog saveza i Zagrebačkog rukometnog saveza – službeni liječnik hrvatske ultramaratonske reprezentacije (aktualnih viceprvakinja svijeta) – suradnik brojnih sportskih klubova , škola trčanja diljem Hrvatske – predavač visoke škole, Sveučilište Sjever u Varaždinu – koatuor knjiga “Abeceda trčanja” i “Triatlon-od supersprinta do ironmana” – autor stručnih radova o ozljedama sustava za kretanje i rehabilitaciji – aktivno trenira i natječe se na maratonima i triatlonima – predsjednik Triatlon kluba “Međimurje” i organizator brojnih utrka te događaja vezanih uz prevenciju kroničnih bolesti – autor mnogih članaka na portalima i tiskanim medijima na temu prevencije, dijagnostike i rehabilitacije bolesti sustava za kretanje..

U Pametnim ljudima razgovaramo o trčanju, važnosti kretanja, a posebno o zdravlju nakon četrdesete godine života. Kako se pripremiti za trčanje? Kako trenirati? Koje su ozljede česte kod trkača? Prvi simptomi lošijeg zdravlja oko četrdesete? Zašto je kretanje važno? Mogu li trudnice trčati? Kad trčati nakon poroda? Koja je razlika između trčanja po cesti i po šumi? Je li oprema za trčanje važna?

Podcast Pametni ljudi je originalna produkcija Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec. Voditelj: Robert Posavec

Gost: Pavao Vlahek https://www.bib.irb.hr/pregled/profil...

Autor: Robert Posavec

Produkcija: Lana Agejev, Bojan Miljančić, Robert Posavec, Goran Toth