Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec obilježava Međunarodni dan osoba s invaliditetom od 2009. godine. Te je godine obilježavanje prvi puta organizirano izvan zgrade Centra. Svi učenici i radnici Centra obilježavaju Međunarodni dan osoba s invaliditetom u čakovečkom Hotelu Park. Našim je učenicima to jedinstvena prilika da u svečanom prostoru hotela dostojanstveno obilježe ovaj važan dan. Svaki učenik dobije zakusku i sokove. Cijeli događaj od 2009. organiziramo i provodimo kao projekt, a svojim ga donacijama financiraju privatni sektor Međimurske županije i jedinice lokalne samouprave. Donatori se svake godine mijenjaju. Jedini donator koji nas prati od prve godine do danas je tvrtka Cimerman software iz Nedelišća. Popis svih donatora po godinama.

Samo obilježavanje Dana osoba s invaliditetom provodi se natjecanjem za Supertalent škole. Učenici predstavljaju svoje plesne, glazbene, scenske, likovne i sportske talente, a pobjednici dobivaju nagrade.

2017. godine projekt smo nadogradili nagradama za one koje žiri proglasi najboljima. Nagrade osiguravaju donatori u zajednici. Popis svih donatora u zajednici po godinama.

Cijeli događaj svojim radom svake godine prate lokalni i nacionalni mediji.

Projekt Međunarodni dan osoba s invaliditetom pokazuje pravu snagu zajednice koja brine za sve svoje članove.

2014.   2015.   2016.   2017.  2018.  2019.

MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM 2017.

Autor: Goran Toth, 6. 12. 2017.

Na ovogodišnjem Supertalentu Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, prema odluci žirija, najboljima su se pokazale ove izvedbe.

U 1. kategoriji  „Pjevanje- OOS i 1.-4. razredi“  treće mjesto osvojili su Mateo, Lukas i Danijel iz 1. razreda otpjevavši pjesmicu Ura. Drugo mjesto pripalo je Matiji Šariću iz OOS 10 koji je izveo pjesmu Dao bh sto Amerika. Najbolji dojam ostavile su Mateja Vargek iz OOS 11 i Lara Marčec iz OOS 3 s pjesmom Večeras je naša fešta i time osvojile prvo mjesto u toj kategoriji.

U 2. kategoriji „Pjevanje- 5.-8. razredi“  na trećem mjestu našla se Martina Oršoš iz 8.b s Madonninom pjesmom La Isla Bonita.

Drugo mjesto podijelile su učenice iz 8.b. razreda- Stella Grudić s pjesmom Dvije zvjezdice i Anamarija Oršoš s pjesmom Sunce, oblak, vjetar.

Najboljom u toj kategoriji proglašena je Eva Lajtman iz 7.a koja je uz gitarističku pratnju svog oca Krunoslava izvela  pjesmu Rožica sem bila.

U 3. kategoriji „ Ostali talenti“  treće mjesto pripalo je romskom plesu koji su izveli Miro Oršoš, Alen Horvat i Simona Bogdan iz 7.a.

Drugo mjesto osvojila je Ema Srša iz 8.a sviranjem na sintesajzeru,

a prvo mjesto pripalo je romskom plesu u izvedbi Valentine Oršuš, Gabrijele Horvat i Karoline Balog iz OOS 14.

« Ožujak 2024 »

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr