Vodimo brigu o mentalnom zdravlju!

Autor: Goran Toth, 9. 10. 2020.

Briga o zdravlju je važan dio svakodnevnog funkcioniranja ljudi. Vodimo računa da odjeću uskladimo s vremenskim prilikama.  Proučavamo sastav, podrijetlo i dozvoljeni rok uporabe živežnih namirnica. Uznemirimo se kad primijetimo neke znakove bolesti. Zbog pandemije koronavirusa smo  u današnje vrijeme naročito osjetljivi na simptome kao što su: kihanje, kašljanje, povišena tjelesna temperatura i sl. Ali, osim tjelesnog zdravlja, presudno je voditi brigu i o mentalnom  zdravlju.Mentalno zdravi pojedinci  se osjećaju dobro, uspješno izvršavaju svoje obveze i suočavaju se s uobičajenim životnim stresorima  te doprinose svojoj zajednici.Kako su životne okolnosti promjenjive, svi možemo doživjeti psihičku uznemirenost ili kratkotrajne smetnje, ali i biti u opasnosti da razvijemo  neku vrstu mentalnozdravstvenog problema.  Oni su sastavni dio života.

Što ranije prepoznamo znakove mentalnih teškoća koji mogu biti vidljivi već u djetinjstvu,  pružit ćemo djeci kvalitetniju podršku  u nošenju sa svakodnevnim izazovima i problemima.Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se 10. listopada. Pozivam Vas da tog dana provedete barem jednu od aktivnosti prikazanih na slici koje pomažu očuvanju mentalnog zdravlja.

Nadam se da će Vam se svidjeti i da će,  ukoliko to još nisu,  postati dio Vaše svakodnevice.

Tatjana Žižek

školska psihologinja

« Studeni 2020 »

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr