ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA „UČIM, UČIŠ“

Autor: Goran Toth, 12. 6. 2017.

Projekt „Učim, učiš“ priveden je kraju održavanjem završne konferencije u Gospodarskoj školi. Nositelj projekta je bila Udruga tjelesnih invalida Međimurske županije uz partnerstvo  Međimurske županije, Gospodarske škole i Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec.

S ciljem promicanja i povećanja socijalne uključenosti djece s teškoćama u razvoju i invaliditetom u dobi od 12.-15.godine života na području Međimurske županije i unapređenja njihovih  životnih vještina provodili smo niz zajedničkih radionica učenika 6.,7., i 8. razreda Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec i polaznika Gospodarske škole smjerova: cvjećar, vrtlar, krojač, kozmetičar i frizer.

U sklopu ovog projekta imali smo prilike detaljnije pristupiti procesu profesionalnog savjetovanja i usmjeravanja učenika Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec. Učenici su stekli uvid u  srednjoškolsku okolinu, zahtjeve i specifično radno okruženje i  potreban pribor za navedena zanimanja. Obilazak poslodavaca koji se bave navedenim područjima bio je naročito zanimljiv. Posjetili smo Frizerski salon Cut i Studio za nokte Fun Design u Čakovcu, kozmetički salon Relax u Šenkovcu, Vrtni centar Iva u Štefancu, socijalnu zadrugu Humana Nova te tvrtke Čakom i Calzedonia.

Učenici i razrednici su vrlo zadovoljni projektom što se i odražavalo kroz aktivni angažman i visoku motiviranost  učenika u izvršavanju zadataka tijekom radionica aranžiranja, šivanja privjesaka za ključeve i malih torbica, izrade frizura i njege lica i ruku.  Njihova iskustva su na završnoj konferenciji predstavile prof. Emina Braniša, razrednica 7.b.  razreda i učenica Martina Oršoš.

Na samom  kraju konferencije uručena nam je  šivaća mašina koju ćemo koristiti u daljnjem radu kroz nastavu tehničke kulture i u pripremi  učenika za buduća srednjoškolska pomoćna zanimanja.

Tatjana Žižek, školska psihologinja

« Ožujak 2024 »

Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec / Ivana pl. Zajca 26, HR-40000 Čakovec / www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr